Microsoft 365

Czym jest pakiet Microsoft 365?

Microsoft 365 (wcześniej Office 365) – zbiór aplikacji i usług dostępnych z serwerów Microsoft. Korzystanie z tego produktu wiąże się z miesięczną opłatą w zależności od wybranego abonamentu, płatną za użytkownika. W skład produktu Office 365 wchodzi pakiet Microsoft Office oraz hostowane w chmurze wersje produktów serwerowych: Exchange Server, SharePoint Server oraz Lync Server. Usługi są dostarczane i osiągalne przez internet. Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem użytkownik korzystając z produktu zawsze używa jego najnowszej wersji (źródło: wikipedia.org).

Chmura Microsoft 365 – wdrożenia, migracje

System Microsoft Office 365 to rozbudowane środowisko chmurowe łączące w sobie cechy platformy wymiany danych, komunikacji oraz pakietu biurowego. Wydajna infrastruktura, stworzona z myślą o zmieniających się potrzebach współczesnego biznesu, umożliwia kompleksową organizację pracy na wszystkich poziomach organizacji przedsiębiorstwa. Dzięki wsparciu specjalistów OutPro migracja do Office 365 w firmie przebiegnie sprawnie i w pełni bezproblemowo. Do każdego wdrożenia podchodzimy indywidualnie, mając na uwadze specyfikę danego środowiska biznesowego.


Platforma interaktywna Microsoft Office 365 po jej wdrożeniu zapewnia dostęp do następującej gamy narzędzi:

biznesowej poczty elektronicznej Exchange Online
systemu zarządzania użytkownikami i komputerami Azure Active Directory
usługi One Drive – wirtualnego dysku sieciowego dla firm
doskonale znanego pakietu biurowego, obejmującego aplikacje: Word, Excel, Power Point, Outlook, dla systemów operacyjnych Windows, MAC oraz Android

platformy Teams do pracy zdalnej, grupowej oraz wideokonferencji
wewnętrznej bazy wiedzy – Sharepoint
dodatków podnoszących poziom bezpieczeństwa platformy
w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, wdrożenie Office 365 w firmie może dotyczyć pełnego pakietu rozwiązań lub wybranych aplikacji wchodzących w skład usługi

Do jakich aplikacji uzyskasz dostęp?

Do podstawowych aplikacji Microsoft 365 należą przede wszystkim: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive oraz Teams. Pełną listę aplikacji znajdziesz po kliknięciu w link


Migracja poczty Exchange do Office 365

Przeniesienie usługi Exchange do chmury możliwe jest niezależnie od posiadanej wersji programu – od 2003 do 2019. System pozwala na transfer zarówno niewielkiej liczby kont pocztowych, jak i skrzynek należących do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników. Migracja poczty gwarantuje skuteczność wdrożenia Office 365 w środowisku Exchange również w przypadku maili, kontaktów, kalendarzy oraz wszelkich pozostałych narzędzi i elementów zawartości skrzynek pocztowych.

Migracja serwera plików do usługi Sharepoint

Przeniesienie danych do usługi Sharepoint Online daje wiele nowych możliwości: dostęp do danych z dowolnego miejsca, bezpieczny dostęp i komunikację z serwerem chmurowym, kopię i wersjonowanie plików, wspólna pracą na dokumentach, łatwe udostępnianie zasobów, dostęp do danych na urządzeniach mobilnych, synchronizację z Teams i Exchange.

Wdrożenie pakietu Microsoft 365

Decydując się na migrację do chmury internetowej, masz gwarancję dostępu do najnowszych edycji wszystkich narzędzi wchodzących w skład pakietu biurowego. Przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, zyskujesz pewność pracy na aktualnej wersji oprogramowania, bez konieczności instalowania czegokolwiek w środowisku lokalnym.

Microsoft Teams

Teams wchodzi w skład pakietu Office 365 i zapewnia komunikację zarówno zespołu danej organizacji, jak również daje możliwość zapraszania osób z poza organizacji. Pozwalaja również na organizowanie pracy zdalnej nawet dla kilkuset uczestników, bez obaw o wydajność i niezawodność infrastruktury serwerowej. Teams to świetne narzędzie do prowadzenia wideokonferencji, udostępniania plików, organizacji spotkań.

Wirtualny dysk OneDrive

Decydując się na migrację do Office 365, zyskujesz nadprogramową przestrzeń dyskową w swoim wirtualnym schowku OneDrive. W przypadku wdrożenia Office 365 Business Standard otrzymujesz dodatkowo aż 1 TB miejsca na przechowywanie danych oraz oprogramowania w bezpiecznej i szybkiej chmurze internetowej.

Jakie korzyści daje migracja Office 365 w firmie? Decyzja o przeniesieniu stacjonarnego środowiska Microsoft do wirtualnej platformy przekłada się na szereg wymiernych korzyści dla przedsiębiorstw. Najważniejsze zalety migracji danych do chmury to m.in.:

sprawna komunikacja wewnątrz firmy – także w przedsiębiorstwach o najbardziej rozbudowanej strukturze
niższe koszty użytkowania, łatwiejsze budżetowanie i planowanie wydatków na oprogramowanie
szybsza i bardziej efektywna współpraca poszczególnych zespołów roboczych nad kluczowymi projektami
wydajniejsza organizacja pracy dzięki biznesowej poczcie elektronicznej oraz bogatej gamie narzędzi online
nieograniczony dostęp do najnowszych wersji oprogramowania z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej
pełne bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze
prostota wdrożenia Office 365 w dowolnym języku, z zachowaniem dotychczasowych ustawień na serwerach
ogromną zaletę migracji do chmury stanowią również komfort oraz pełna dowolność w zakresie transferowania poszczególnych usług

Profesjonalne wdrożenie Office 365 – dlaczego OutPro?

Liczba przeniesionych do chmury Klientów oraz dopasowanie procesu do specyfiki, potrzeb oraz preferencji przedsiębiorstwa to zdecydowanie nasze najmocniejsze strony. Doskonale wiemy, że każde środowisko biznesowe charakteryzuje się odmienną architekturą, dlatego nigdy nie przeprowadziliśmy dwóch identycznych migracji. Punktem wyjścia zawsze jest dokładna analiza obecnej infrastruktury IT, po której wykonujemy harmonogram wdrożenia w firmie. Kolejnym elementem jest transfer wybranych usług na wirtualną platformę wraz ze szkoleniowym wsparciem i doradztwem powdrożeniowym.


Przenieś swoje usługi Microsoft Office do chmury, obniż koszty prowadzenia biznesu i zyskaj pełną niezależność – skontaktuj się nami i opowiedz o swoich potrzebach już teraz!

Powiedz nam czego potrzebujesz, a my dobierzemy pakiet Microsoft 365 dla Twojej firmy.

Adam Andrzejewski
Specjalista ds. sprzedaży

694 415 245

adam.andrzejewski@outpro.pl

Microsoft VMware MikroTik
Cisco Dell HP IBM Ubiquiti Bitdefender
Microsoft VMware MikroTik Cisco Dell HP IBM Ubiquiti Bitdefender

Przykłady wdrożeń, które realizujemy:

Wdrożenia systemów serwerowych (Windows, Linux)
Wdrożenia Microsoft Sharepoint
Wdrożenia i administracja systemu pocztowego MS Exchange
Wdrożenia Comarch ERP Optima

Wdrożenia systemu Microsoft 365
Wdrożenia systemów wirtualizacji (Vmware, MS Hyper-v)
Wdrożenia systemów bezpieczeństwa IT
Outsourcing działów IT

Wdrożenie Office 365 na 40 stanowiskach, Migracja danych do chmury, Szkolenie użytkowników, Obsługa powdrożeniowa
LSJ HR Group
Office 365

- Wdrożenie Office 365 na 40 stanowiskach


- Migracja danych do chmury


- Szkolenie użytkowników


- Obsługa powdrożeniowa


Outsourcing specjalistów IT, Wsparcie IT dla najważniejszych procesów logistycznych 24h/7, Wsparcie i monitoring systemów serwerowych 24h/7
PDC Logistics
Outsourcing IT

- Outsourcing specjalistów IT


- Wsparcie IT dla najważniejszych procesów logistycznych 24h/7


- Wsparcie i monitoring systemów serwerowych 24h/7

Outsourcing specjalistów IT, Wdrożenie systemów serwerowych, Obsługa informatyczna, Wdrożenie Office 365
Shadowline GmbH
Outsourcing specjalistów IT

- Outsourcing specjalistów IT
- Wdrożenie systemów serwerowych
- Obsługa informatyczna
- Wdrożenie Office 365

Obsługa powdrożeniowa systemu ERP Optima, Integracja ERP Optima z systemami zewnętrznymi, Outsourcing specjalistów ERP/IT
Oktan Energy
Comarch ERP Optima

- Obsługa powdrożeniowa systemu ERP Optima
- Integracja ERP Optima z systemami zewnętrznymi
- Outsourcing specjalistów ERP/IT

Kompleksowa obsługa informatyczna, Obsługa systemów DMS, Wdrożenie systemu bezpieczeństwa sieciowego
Grupa Kozłowski
Outsourcing IT

- Kompleksowa obsługa informatyczna
- Obsługa systemów DMS
- Wdrożenie systemu bezpieczeństwa sieciowego